top of page
IMG_3363.JPG

Sağlıklı Yaşam İçin Spor Platformu

Sağlıklı beden ve zihin için yüzüyoruz. Antrenman bilimiyle, yüzme kültürünü yaşatıyoruz. Her yaştan yüzücüye açığız. Antrenmanlara katılmadan da takımımıza katılabilirsiniz. 

Antrenmanlarımızda yüzme seviyenizin önemi yok. Dört farklı seviyede kulvarımız var. A'dan Z'ye tüm yüzme tekniklerini öğretiyoruz. 

Sağlıklı yaşam için spor yapmanız için sizi destekliyoruz. İsteyen yüzücülerimize etkinlikler ve yarışmalar deneyimletiyoruz.


Bizimle antrenman yapıp dileğiniz kulüp adına ya da ferdi olarak da yarışabilirsiniz.

Antrenmanlara katılmadan da sosyal etkinliklerimize katılabilirsiniz.

Yüzme bilmiyorsunız, öğrenebilirsiniz. 

Çocuk Kulübümüz'de aynı şekilde çocuklarınızı faydalandırabilirsiniz. 

Antrenör Takımı

taha-engin.JPG

Taha Engin

Kurucu Antrenör

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi, Antrenörlük bölümünü mezunu olan hocamız, 2015’te Yüzme Federasyonu’nun Olimpiyat projesi ile ABD’de Michael Phelps’in takımı NBAC’ta tüm takım antrenmanlarında bulundu.

Dördüncü Kademe Yüzme Baş Antrenör belgesi başta olmak üzere yüzme ve fitness alanında belge ve sertifikaya sahiptir. 

Sporculuk yaşamına ise küçük yaşlarda yüzme ile başlayan hocamız, bu süre zarfında Türkiye Şampiyonaları ve Bölgesel yarışmalara katıldı. Yetişkinlik döneminde ise yüzme ile birlikte fitness, koşu, bisiklet ve triatlon sporlarını yapmaktadır.

Blog Sayfası: tahaengin.com

onur-yildirim_edited.jpg

Onur Yıldırım

Antrenör

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi, Spor Yönetimi mezunu olan hocamız, yüzme sporuna küçük yaşta amatör olarak başladı. Antrenörlüğe takımımızda başladı. Bronz can kurtaran sertifikası ve Jimnastik antrenörlük belgelerine sahiptir. 

Sporculuk yaşamına amatör Jimnastik ve Yüzme ile devam etmektedir. En son Samsun'da düzenlenen Koçfest yarışmalarında Türkiye ikincisi olmuştur.

V şekli

Cengizhan Akyüz

Antrenör

Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği mezunu olan hocamız, Primitif Antrenman’da aramıza katıldı. Takımımıza Kuvvet ve Kondisyon Antrenörlüğü yapmaktadır. 


Sporculuk yaşamına ise lisanslı olarak ilk kez 12 yaşında futbol oynayarak başlamıştır. Futbol kariyerinin yanında lise yıllarında voleybol, basketbol, atletizm ve futbol takımlarında bulunmuştur.

V şekli

Hüseyin Birgin

Antrenör

Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü öğrencisi olan hocamız takımımızın akademisinde eğitim alarak antrenörlük yaşamına başladı. 

Spor yaşamına ufak yaşlarda futbol ile başlayıp daha sonra Fenerbahçe Spor kulübü'nde kürek çekerek devam etti.  
Daha sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nde yüzmeye başladı. Halen aktif spor yaşamına yüzerek devam ediyor.

V şekli

Utku Başaran

Antrenör

Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü öğrencisi olan hocamız takımımızda eğitim alarak antrenörlük yaşamına başladı.


Spora 7 yaşında futbol ile başlayıp 15 yılı lisanslı olmak üzere 18 yıllık futbol kariyerini aktif olarak sürdürmektedir.

Sporcu Takımı

DİLEK NAYIR

Stresli kurumsal hayata devam ederken bir yandan değişik sporları denerken, 2006 yılında yüzme sporu ile tanıştım. 
Yaz tatillerini şezlongda geçiren, saçı yüzü ıslanmadan yüzen, ayağı yerden kesildiğinde panikle geriye hamle yapan ben 2010 yılında ilk yarışım olan ‘Kıtalararası Boğaz’ yüzme yarışına katılmıştım. Tabii çok hikaye, anı var...
Şimdi buradayım. Burada olmak, takım olmak, arkadaş , dost olmak çok güzel. Burada olmayı ayrıcalık olarak görüyorum.

WhatsApp Image 2020-04-30 at 17.41.35.jp

ÖZGÜR GÖBEKLİ SUKUŞU

2017 baharı öncesinde sadece tatillerde denize girip çimmeye çalışan, acaba ayağım yere değecek mi sorusu ile gününü geçiren, postür kelimesini duyduğunda o ne olsa gerek diye düşünen sıradan vatandaş iken, Taha koç ile tanışması sonrasında kendisinin gösterdiği rotadan ve belirlediği düzenle ilerlemenin ardından, açık denizde kıyıyı göremeyecek kadar yüzebilecek hale gelen, hamstring kasının görevi ve çalışma prensibini adı gibi bilen, suyu hissetmenin ne demek olduğunu 30 lu yaşlarında fark eden, dayanıklılık sporları sevdalısı, 2 çocuk babası, Göbekli Su Kuşu ailesi üyesi Özgür, Yüzme İdman Yurdu ekibi ile antrenman yapmanın ayrıcalık olduğunu her fırsatta dile getirmekten gurur duymaktadır.

WhatsApp Image 2020-05-01 at 17.20.40.jp

ZEYNEP NESLİHAN EROL

Boğaz manzarasını bir de denizden izlemek ve 2019 Boğaziçi Yüzme Yarışı'na katılabilmek için antrenman yapmaya başladım. Bu hayalimi gerçekleştirdim ama macera bitmedi. Yüzmek, spor yapmak, takımla çalışmak hayatımın bir parçası oldu. Tekniğimi geliştirmek, farkındalığımı arttırmak, sağlıklı kalmak, yeni yarışlara eğlenerek hazırlanmak için buradayım.

WhatsApp Image 2020-05-01 at 16.33.27.jp

BİRKE TOKSÖZ

Taha hocam ve takımla tanışmadan önce yüzme zihnimi berraklaştıran, bedenimi zinde tutan, iş ve sosyal hayatımda başarılı olmama yarayan bir araçtı benim için. Şimdi bir hedefim var. Dünya standartlarına uygun bir master yüzücü olabilmek💪🏼 Doğru yerde olduğumu biliyorum. Burası benim ikinci evim. Burada her şey mümkün. Sınırlarımı aşmak için buradayım😎

WhatsApp%20Image%202020-05-01%20at%2016.33_edited.jpg

BURAK ÜNAL

Denize ve yüzmeye olan tutkumu bir ileri seviyeye taşımaya karar verdiğim zamandan beri takımla birlikte düzenli olarak antrenman yapıyorum. Hem bedenime hem de ruhuma çok iyi geldiği için hayatımın sonuna kadar bu işin tadını çıkarmaya kararlıyım. Orta ve uzun mesafe açık deniz yarışlarının yanısıra havuz yarışlarından da büyük keyif alıyorum.

WhatsApp Image 2020-05-01 at 17.25.12.jp

BARIŞ TABAKOĞLU

Deniz ve yüzme hep en büyük tutkularımdan biri oldu. Bu sporu amatörce yaparken konusuna her yönü ile hakim olan, yüzme sporunu bana daha çok sevdiren Taha Hoca ve takım arkadaşlarım ile tanıştım. Şimdi hem Taha Hoca hemde takım arkadaşlarımın desteği ile kendime havuz ve açık deniz yarışlarında hedefler koyarak çalışıyorum. Bu ekibin bir parçası olmaktan mutluyum. Sağlığım izin verdikçe kulaçlarımı sonsuz maviliklere atmaya devam edeceğim.

WhatsApp Image 2020-05-01 at 18.10.46.jp

ALİ OZAN ZENCİRCİOĞLU

“Sırt ağrısı, bel ağrıs,ı kol ağrısı derken kendimi yüzmeye adadığım bir dönemde tanıştım bu ekiple. Yüzmenin de bir takım sporu olduğunu fark ettim. Bir baktım ki, deniz ve havuz yarışlarında kulaç atıyorum😀”

WhatsApp Image 2020-05-02 at 12.05.54.jp

BURCU ERDEMİR

Bir spor dalıyla ilk buluşmam ilkokul 2. Sınıf bittiğinde gittiğim yüzme yaz okulu ile oldu. Sonra ortaokul bitene kadar da  birazcık voleybol, birazcık basketbol o kadar.. Aradan yıllar yıllar geçip de 30’ların sonuna geldiğimde ise 2,5 yıl devam eden pilates günleri ve ardından da ilk tutkum yüzmeye dönüş:) 4,5 yıldır da Taha hoca ve harika takım arkadaşlarıyla beraber, keyifli antrenmanlar ve tatlı heyecanlar yaşatan yarış deneyimleriyle dolu, çok şahane bi yüzme yolculuğundayım. Ve çok uzun yıllar da sürmesini diliyorum.

WhatsApp Image 2020-05-08 at 11.35.10.jp

AYNUR ÇARIKCIOĞLU

1960 Sakarya doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum. Evli ve 2 çocuk annesiyim.
2018 yılının Nisan ayında Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Yarışı'na katılma amacıyla Taha ENGİN hocanın yüzme antrenmanlarına katılarak MASTER yüzücü olmaya adım attım. Spor ile tanışmam 48 yaşında Pilates ile oldu. 
2018 yılındaki Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Yarışlarının elemelerini geçemedim. Ancak bu arada birçok deniz ve havuz yarışlarına katılarak tecrübe kazandım. 
2019 yılındaki Kıtalararası Boğaziçi Yüzme yarışları elemelerini geçerek ve kendi kategorimde 21. Olarak  BÜYÜK BİR HAYALİMİ gerçekleştirmiş oldum.
2020 yılı programında olan, ancak PANDEMİ nedeniyle ileri tarihe ertelenmiş olan BUDAPEŞTE’de yapılacak olan  2020 Avrupa Yüzme Şampiyonasına 3 dalda katılmaya hak kazanacak dereceler elde ettim.
Bana gerçek anlamda yüzmeyi öğreten , hayatıma yepyeni bir pencere açarak sevinç, heyecan, enerji katan Taha ENGİN  hocama ve grup arkadaşlarıma (hepsi benim çocuklarım) çok teşekkür ediyorum.
Hiçbirşey için GEÇ değildir.  YETERKİ İSTEYELİM..

WhatsApp Image 2020-05-19 at 12.44.21.jp

ÜNER ÖNCEL

11 yaşımda okul voleybol takımına girdiğim günden itibaren spor, yaşamım boyunca hep vazgeçilmezim oldu. Hepsi amatör olmak üzere voleybol, basketbol, badminton, yüksek atlama gibi bir çok sporu denedim ve hepsinden de ayrı keyif aldım. İş hayatımın yoğun temposunda spor yapmak benim için her zaman deşarj olma ve kendimi yenileme adına bir fırsat oldu. Derken her beyaz yakalı gibi bisiklete ve yüzmeye merak saldım :) Bir açık deniz yüzme müsabakası sonrası ilerlemek istediğime karar verdim ve Yüzme İdman Yurdu sporcularından Serhat'ın aracılığıyla Taha Coach ile tanıştım. Kan, ter ve kramplar içinde hem Coach'a hem de birbirinden güzel insanların ve kaliteli sporcuların bulunduğu kulübümüze çabucak ayak uydurdum. Pandemi süresince Coach ve ekibi bir yandan kara egzersizleri ile canımıza okurken bir yandan da sporcu yaşamı, anatomi, beslenme gibi konular üzerine atölyeler düzenleyerek bizi zihnen hazırlamaya devam etti. Bütün bu süreçte yüzmenin bir takım sporu olduğunu öğrendim ve bu ekibin bir parçası olduğu için mutluluk duyuyorum.

WhatsApp Image 2020-07-23 at 13.27.20.jp

AYŞEGÜL CEVVAL

Boğazda yüzebilmek hayalimi daha fazla ertelememem gerektigine karar verdiğim günlerde
( Ekim /2018 ),ciddi bir antreman programi ile ancak olabileceğini anladim. Gerçi ben yarişmak değil, boğazda yüzebilmeyi isteyenlerdenim. Hayatim boyunca yürümenin dışında spor yapmadim. Taha Engin hocam ile antremanlara başladim ve Mayis /2019 'da kendimi denemek istediğim için Aquamaster Marmaris1.5 km Acik deniz yarişina katıldım. Benim için inanilmaz bir deneyimdi. Unuttuğum bir çok duygumu birarada tekrar yaşama firsati buldum. Yüzme İdman Yurdu çatisi altinda Taha hocam ve takim arkdaşlarimla birlikte olabildiğim için çok şansliyim..

WhatsApp%20Image%202020-07-18%20at%2014.52_edited.jpg

ÖZDEN DÜNDAR

...

WhatsApp Image 2020-07-16 at 16.15.42.jp

AHMET KÜÇÜKAŞÇI

Spora 7 yaşında yüzme ile başladım ve üniversiteye kadar devam ettim. Yaklaşık 5 yıl Muay Thai ile uğraştıktan sonra, dayanıklılık sporlarına merak saldım ve triatlonu keşfettim. 2015 yılından beri beri Triatlon Yarışlarına katılıyorum. Taha Hoca ile Haziran 2020 de antrenman yapmaya başladım ve keşke bu spora başladığımda kendisini tanısaydım:)


Öğrencilik yıllarından kalma özlediğim yüzme takım antrenmanlarını yapma fırsatı yakaladığım için de çok mutluyum. Amacım master seviyede yapabileceğimin en iyisini yapmak, düzenli ve sağlıklı bir hayat sürmek.

WhatsApp Image 2020-07-21 at 15.18.13.jp

SELİN KIRNAZ

2019'un Ağustos ayına kadar yüzmek benim için sadece yaz aylarında serinlemek amacıyla yaptığım bir aktiviteydi. Bu takımın bir üyesi olmak hayatımda aldığım en doğru kararlardan oldu. Yoğun bir iş günü sonrasında suyla buluşmak, su içinde geçirdiğim 1 saat boyunca sadece bedenime ve nefesime odaklanmak, her geçen ay suyla daha da kaynaşmak ve bu kaynaşma sonucunda yüzme becerilerimin fark edilir biçimde artması inanılmaz bir terapi oldu benim için. Her kış defalarca soğuk algınlığı şikayetleri yaşarken düzenli olarak yüzmeye başladığım sene hiç hastalanmamam sanırım tesadüf olmadı. Kendimi çok daha sağlıklı ve güçlü hissediyorum.  Başta acaba yüzebilir miyim diyerek çıktığım bu yolda Taha ve Onur hocalarımın geri bildirimleri ve motivasyonları sayesinde 1 sene içinde kendimi acaba boğaz elemelerine girsem mi derken buldum. İstenirse her şey mümkün. :)

WhatsApp Image 2020-07-25 at 17.30.13.jp
bottom of page