top of page
yck1.JPG
Çocuk Kulübü: Görüntü

Çocuk Kulübü 

3-16 yaş arası özel dersler ve takımlarımız

📌Çocuk Kulübü Takım Antrenmanlarını Ataşehir Lets Club HSSK Balon Havuzu'nda yapmaktayız. 


📌 Randevu alarak denemeye gelebilirsiniz. Deneme ile hem tanışıyoruz hem de öğrencimizin yüzme durumunuza bakıyoruz.

📌 6 yaşını doldurmamış tüm öğrencilerimizle 30 dakikalık özel dersler yapmaktayız. Fakat özel ders havuzumuzun tadilatta olması nedeniyle bir müddet yapamıyoruz.


📌 6 yaşını doldurmuş ve yüzme durumu uygun olan öğrencilerimizle haftada 2 gün “Takım Çalışması” yapmaktayız. Sınırlı sayıda sporcu alabiliyoruz. Yaşına ve yüzme durumuna uygun bir kulvarımız bulunmuyorsa bekleme listemize alıyoruz.

📌 Grupla yüzmeye uygun değilse 30 dakikalık özel dersler yapmaktayız. 


📌Takım Antrenmanı seanslarımız:
 Cumartesi-Pazar: 12:00'da

📌 Fiyatlarımız: 

Takım Aylık 1200TL 

30 dakikalık özel ders 8’li ders 2200 TL
İki öğrencili 30 dakikalık özel ders 8’li ders kişi başı 1550 TL

Çocuk Kulübü: Metin

Bilgiler

Okul Öncesi

3-6 yaş

Eğitimlerimiz 3 yaş itibari ile başlıyor. Bu yaşlardaki öğrencilerimizle yalnızca bire bir veya en fazla 3 öğrencili dersler yapmaktayız. Pozitif bir iletişim ile öğrencimizin suyu sevmesi, suda hiçbir çekincesi olmadan hareket edebilmesi üzerine çalışıyoruz. Suyun içerisinde kendisini güvende hissetmesini istiyoruz. Oyun, eğlence ve hayal dünyasını geliştirerek suyu sevmesini sağlıyoruz.

Okul Çağı

6 yaş itibari ile

Bu yaşlarda en az 15 metre serbest ve sırtüstü yüzebilen öğrencilerimizi takım antrenmlarımıza alabiliyoruz. Okul çağında yüzme bilmeyen öğrencilerimize de önce bire bir olarak yüzme öğretip sonra takım antrenmanlarına geçiriyoruz.

Gençler

13 - 16 yaş

Temel yüzme eğitimini tamamlamış öğrencilerimizin sporu bir yaşam biçimi haline getirmeleri için çalışıyoruz.

Çocuk Kulübü: Özellikler
yck3.JPG

Yüzme Öğrenimi ile Antrenman Yapmak Arasındaki Fark

Yüzme öğrenimi ve spor olarak yüzme antrenmanı birbirinden bağımsız konulardır. Yüzme öğrenimi alacak öğrencilerimizin hepsine özel ders ile bire bir olarak yüzmeyi öğretiyoruz. Çünkü her bireyin öğrenme yolu farklıdır. Yüzme öğrenildikten sonra da tüm öğrencilerimizi antrenman için kendi algılarına veya yüzme seviyesine benzer öğrencilerden oluşan gruplarla yüzdürmekteyiz. Antrenmanlar grup sinerjisi ile daha faydalı ve eğlenceli olmaktadır. 

yck2.JPG

Yüzme Öğrenimi

6 yaşına kadar tüm öğrencilerimize yüzme öğrenimi bakış açısıyla dersler yapıyoruz. Çünkü 6 yaşına kadar koordinasyon yeteneği yüzmeyi spor olarak yapabilecek yeterlilikte değildir. Yüzme ise hem kol, hem bacak oldukça karmaşık sayılabilecek koordinasyon yeteneği içermektedir. Yüzme öğrenimi derslerimiz 30 dakika sürmektedir. Bunun nedeni yüzme öğretimi esnasında antrenmana nazaran daha hareketsiz kalan öğrencimiz üşütebilir ve kendini kötü hissedebilir. Bizim en önemli amacımız öğrencimizle pozitif iletişim ile kalıp, öğrencimize "suyun kaldırma kuvvetini" ve "nefesini" nasıl kullanması gerektiğini oyunlarla ve ona güven vererek sağlamaktayız. Üşümesi, yüksek sesten rahatsız olması, kendisini yalnız hissetmesi gibi olumsuz etmenlerin hepsini kaldırıyoruz.

Swimming Victory

Derslere gelmeden önce ebeveynlere tavsiyelerimiz

​Öncelikle suyun içerisinde "nefesini kontrol edemeyen" öğrencilerimiz suyla iyi anlaşamayabilir. Bu nedenle banyo zamanlarınızı bir eğlenceleye çevirin. Çocuğunuz ile güven ilişkisi ve beden teması kurmanız, onunla göz hizasında, uygun bir ses tonu ile konuşmanız çok önemlidir.Başından aşağı kontrolsüz su dökülen çocuklarda su yutma durumları gözükür. Bu durum, çocuklarınızın biz yetişkinler için öğrenilmiş bir hareket olan suda nefes tutma beceresini henüz kazanmamasından kaynaklanır. Eğer empati kurarsanız burnunuzdan su çekmek sizi de çok rahatsız eden bir durum olacaktır. Bu nedenle çocuğunuza başından su dökülürken nefesini tutmayı öğretmelisiniz. Dökmeden önce de ona durumun bilgisi verilmelidir. Bu konuda sabırlı davranıp, ağlama gibi olumsuz bir tecrübe yaşanmadan banyolar geçirilmelidir. Öncelikle hassas yerler olan kulak, göz ve burundan uzak tutarak vücuduna suyu dökmeli ve onu bu harekete alıştırmalısınız. Zaman içerisinde alıştıkça minik minik başında aşağıya su dökebilirsiniz. 

Eğer birlikte denize veya havuza giriyorsanız. Çocuğunuzla sürekli temas halinde kalın. Kolluk veya yardımcı bir ekipman kullanmayın. Ona güven verin ve önce suyla tanıştırın. Ayaklarından başlayıp uyum sağladıkça tüm vücudunu suyun içerisine sokacak şekilde zamana yayarak suyla tanıştırın. Ağlamadan ve üşümeden size güvenerek suyla tanışmalı. 

Siz yetişkin olarak suyun nasıl bir madde olduğunu biliyorsunuz. Fakat öğrencimiz için su, yepyeni bir deneyim alanı. Bunu unutmayın. 
Banyoda huysuzlanan, ağlayan çocuklarınız için bebek yüzme konusunda uzmanlaşmış yüzme öğretmenlerinden destek alabilirsiniz. 

Yüzme dersi

Yüzme Antrenmanı

6 yaşından sonra benzer yaş ve yüzme durumunda olan öğrencilerimizi gruplar halinde yüzdürebiliyor. Grup faaliyetli ve bir takıma ait olma fikri biz insanlar için oldukça eğlencelidir. Bu grupla çalışma işi sporcularımızın kapasitesini keşfetmesi için de gerekli bir durumdur. Sosyal anlamda da sporcumuz takım arkadaşları ile gelişimini destekleyecektir.Bu nedenlerden dolayı 6 yaşını aşmış öğrencilerimizi antrenman bakış açısıyla yüzme sporundaki tüm becerileri edinmeleri için çalıştırıyoruz. Öncelikle serbest ve sırtüstü teknik yeteri kadar öğretilip daha sonra kelebek ve kurbağalama teknikler öğretiyoruz. İlk dersten itibaren atlayış, suyun altını tanıma ve yüzme yeterliliği kazanılıp yüzülen mesafeler arttıkça takla dönüş gibi tekniklerin hepsini sporcularımıza öğretiyoruz. Takım antrenmanları antrenörlerin planlamaları doğrultusunda 60 dakika sürmektedir. 

Çocuk Kulübü: Hizmetler
bottom of page