top of page

Çocuk & Genç Kulübü 

Okul Öncesi

3-6 Yaş

Sadece Özel Ders

3 yaş itibari ile başlıyor. 

Yalnızca bire bir veya 2 öğrencili özel dersler yapıyoruz.

Dersler 30 dakika sürüyor. 

Pozitif bir iletişim ile öğrencimizin suyu sevmesi, suda hiçbir çekincesi olmadan hareket edebilmesi üzerine çalışıyoruz. 

Suyun içerisinde kendisini güvende hissetmesini istiyoruz. 

Oyun, eğlence ve hayal dünyasını geliştirerek suyu sevmesini sağlıyoruz. 

Okul Çağı

6-12 Yaş  

Takım Antrenmanı ya da Özel Ders

Temel eğitim eksiği olmayan ve e az 15 metre serbest, sırtüstü yüzebilen öğrencilerimizi takımla yüzdürebiliyoruz.

Takım kulvarlarında en fazla 5 sporcumuz oluyor.

Yüzme bilmeyen veya temel eğitim eksiği olan öğrencilerimize yüzmeyi özel ders ile öğretiyoruz. 

Takımla yüzecek duruma geldiğinde takıma dahil ediyoruz.

Genç Kulübü

13-18 yaş
Takım Antrenmanı ya da Özel Ders

Yaşlara göre ayarlanan kulvarlarda yüzme sporunu bir yaşam biçimi haline getirmeleri için antrenman yaptırıyoruz.

Takım için ayarlanan kulvarlarda en fazla 5 sporcumuz oluyor

Yüzme bilmeyen veya temel eğitim eksiği olan öğrencilerimize yüzmeyi özel ders ile öğretiyoruz. 

Takımla yüzecek duruma geldiğinde takıma dahil ediyoruz.

Güncel Bilgiler

Takım Antrenmanı ve Özel Ders

Ataşehir Sheraton Otel Havuzu'nda çalışmaktayız

 

Randevu alarak denemeye gelin. Hem tanışalım, hem de öğrencimizin yüzme durumuna bakalım. 

Sonrasında Takım Antrenmanı ya da Özel Ders seçimi için sizi yönlendireceğiz.

 

Takım Antrenmanları: 

 • Her kulvarda en fazla 5 sporcu bulunmaktadır. Sporcular kendi yaşlarına uygun kulvarlarda yüzerler ve buna göre eğitim alırlar. 

 • Haftada iki gün, günde bir saattir.

 • Uygun hale gelen sporculara lisans çıkarılır. Yarışmalara katılabilirler.

 • Ekstra olarak kara antrenmanları yapılmaktadır.

 • Yüzme durumu takıma uygun olmayan sporcumuzla özel ders yapılmaktadır.

 • Seanslarımız:

*Cumartesi-Pazar:

08:00 Uygun
09:00 Uygun
10:00 Uygun
11:00 Dolu
12:00 Uygun

*Pazartesi-Çarşamba
18:00 Uygun
 

 • Fiyat:

Takım Antrenmanı aylık olarak 3000 TL'dir. Gelinmeyen derslerin telafisi veya iadesi yoktur.
Ara verilip geri dönüldüğünde kontenjanı müsait olan seansta başlanılabilir.
Ödemeler ay başlamadan yapılmaktadır. Yeni kayıtlar sadece ay başında kontenjan durumumuza göre olmaktadır.


Özel Dersler:

 • Derslerimiz 30 dakika sürmektedir. 

 • Özel derslerimizde yüzmeyi öğretme faaliyetinde bulunduğumuz için 30 dakikadır. Bu süre üzerinde öğrenme verimi düşmektedir. Dikkat dağınıklığı, sıkılma ve üşüme olmaktadır.  Bu nedenle 30 dakikadır. 

 • Randevu gün ve saatleri paket satın almadan netleştirilmektedir. Randevunuzu 24 saat önceden ders gün ve/veya saatini 2 defa değiştirebilirsiniz. 24 saat sonrasında gelinmeyen dersler yapılmış kabul edilir. Hastalık nedeniyle dersi son dakika iptal etmek durumunda kalırsanız 1 defaya mahsus dersinizi düşmeyeceğiz. 

 • 8 derslik paket için kullanım süresi başlangıç tarihinden itibaren 60 gündür. Bu süre içerisinde dersler bitirilmelidir. Dondurma veya iade yoktur. 

 • Kurallarımız; sporcularımızı devamlılık konusunda disipline etmek ve tüm topluluğumuza adil bir ders gün/saati verebilmemiz içindir.

 • Fiyat:
  30 dakika, 8 derslik paket 6000 TL
  İki öğrencili 30 dakika 8 derslik paket 4500 TL
  Kardeş indirimi %5'tir.

yck3.JPG

Yüzme Öğrenimi ve Antrenman Arasındaki Fark

Yüzme öğrenimi ve spor olarak yüzme birbirlerinden bağımsız konulardır. Yüzme öğrenimini özel ders olarak yapıyoruz. Çünkü her bireyin öğrenme yolu farklıdır. Bazı öğrencileri suya alıştırmak, bazı öğrencilere beden eğitimini göstermek bazılarına daha teorik, bazısına daha oyunsal yaklaşmak gerekir. 

 

Yüzme öğrenimi ortaya çıkınca ise öğrencilerimizi kendi algılarına veya yüzme seviyesine benzer öğrencilerden oluşan gruplarla antrenman yaptırmaktayız. Antrenmanlardaki grup sinerjisi eğlence ve verim artmaktadır.

Yüzme Öğrenimi

6 yaşa kadar tüm öğrencilerimize yüzme öğrenimi dersi veriyoruz. Çünkü 6 yaşına kadar koordinasyon yeteneği, yüzmeyi spor olarak yapabilecek yeterlilikte değildir. Yüzme ise hem kol, hem bacak oldukça karmaşık sayılabilecek bir koordinasyon içermektedir. 

 

Özel derslerimizde yüzmeyi öğretme faaliyetinde bulunduğumuz için 30 dakikadır. Bu süre üzerinde öğrenme verimi düşmektedir. Dikkat dağınıklığı, sıkılma ve üşüme olmaktadır.  Bu nedenle 30 dakikadır. 

 

Bizim en önemli amacımız öğrencimizle pozitif iletişim ile kalıp, öğrencimize "suyun kaldırma kuvvetini" ve "nefesini" nasıl kullanması gerektiğini oyunlarla ve ona güven vererek sağlamaktayız. Üşümesi, yüksek sesten rahatsız olması, kendisini yalnız hissetmesi gibi olumsuz durumların hepsini kaldırıyoruz.

Yüzme Antrenmanı

6 yaşından sonra benzer yaş ve yüzme durumunda olan öğrencilerimizi gruplar halinde yüzdürebiliyor. Grup faaliyetli ve bir takıma ait olma fikri biz insanlar için oldukça eğlencelidir. Bu grupla çalışma işi sporcularımızın kapasitesini keşfetmesi için de gerekli bir durumdur. Sosyal anlamda da sporcumuz takım arkadaşları ile gelişimini destekleyecektir.

 

Bu nedenlerden dolayı 6 yaşını aşmış öğrencilerimizi antrenman bakış açısıyla yüzme sporundaki tüm becerileri edinmeleri için çalıştırıyoruz. Öncelikle serbest ve sırtüstü teknik yeteri kadar öğretilip daha sonra kelebek ve kurbağalama teknikleri öğretiyoruz. İlk dersten itibaren atlayış, suyun altını tanıma ve yüzme yeterliliği kazanılıp yüzülen mesafeler arttıkça takla dönüş gibi tekniklerin hepsini sporcularımıza öğretiyoruz. Takım antrenmanları antrenörlerin planlamaları doğrultusunda 60 dakika sürmektedir.

Öğretim Kanban'larımız ile derslerin gidişatını velilerimiz de takip edebiliyorlar.

Yüzücü Ebeveyni

Öncelikle suyun içerisinde "nefesini kontrol edemeyen" öğrencilerimiz suyla iyi anlaşamayabilir. Bu nedenle banyo zamanlarınızı bir eğlenceleye çevirin. Çocuğunuz ile güven ilişkisi ve beden teması kurmanız, onunla göz hizasında, uygun bir ses tonu ile konuşmanız çok önemlidir.

 

Başından aşağı kontrolsüz su dökülen çocuklar su yutabilir. Bu durum, çocuklarınızın biz yetişkinler için öğrenilmiş bir hareket olan suda nefes tutma beceresini henüz kazanmamasından kaynaklanır. Eğer empati kurarsanız burnunuzdan su çekmek sizi de çok rahatsız eden bir durum olacaktır. Bu nedenle çocuğunuza başından su dökülürken nefesini tutmayı öğretmelisiniz. Dökmeden önce de ona durumun bilgisini verebilir ve onu ufak ufak alıştırabilirsiniz. 

 

Bu konuda sabırlı davranıp, ağlama gibi olumsuz bir tecrübe yaşanmadan banyolar geçirilmelidir. Öncelikle hassas yerler olan kulak, göz ve burundan uzak tutarak vücuduna suyu dükün ve onu bu harekete alıştırmalısınız. Zaman içerisinde alıştıkça minik minik başında aşağıya su dökebilirsiniz. 

Eğer birlikte denize veya havuza giriyorsanız. Çocuğunuzla sürekli temas halinde kalın. Kolluk veya yardımcı bir ekipman kullanmayın. Ona güven verin ve önce suyla tanıştırın. 

Ayaklarından başlayıp uyum sağladıkça tüm vücudunu suyun içerisine sokacak şekilde zamana yayarak suyla tanıştırın. Ağlamadan ve üşümeden size güvenerek suyla tanışmalı.

Biz yetişkin olarak suyun nasıl bir madde olduğunu biliyoruz. Fakat küçük bir çocuk için su, yepyeni bir deneyim alanı... Bunu unutmayın.
Banyoda huysuzlanan, ağlayan çocuklarınız için bebek yüzme konusunda uzmanlaşmış yüzme öğretmenlerinden destek alabilirsiniz.

yck2.JPG

Sıkça Sorulan Sorular
 

 • Havuzun şartları nasıl?
   

Sheraton Otel'in kalitesini göreceksiniz. Konforlu alanları ile kaliteli bir tesis. Havuz suyu 28-30 derece arasında değişiyor. Derinlik 140 cm, merdivenli bölümde 25 ve 50 cm derinliğe sahip yerler var. Minik öğrencilerimiz orada suya alışıyorlar. Velilerin havuz güvertesine girmesi yasak. Okul öncesi çağ velilerimiz havuz kapısı girişinde bekleyebilirler. Diğer velilerimiz ne kadar uzakta olurlarsa öğrencimizin kendini özgür hissetmesi için o kadar iyi olur. 

 

 • Yüzme kursuna nasıl kayıt olabilirim?

 

Randevu alın, denemeye gelin ve sizi yönlendirelim.

 

 • Ne zaman kayıt olabilirim?

 

Her ayın ilk günü ile son günü arası bir dönemdir. Denemeye geldikten sonra uygun olan kulvarda ay başında sizi başlatabiliyoruz.

 • Ödemeleri ne şekilde yapacağım? 

 

Ödemeyi nakit veya Iban'a olacak şekilde yapabilirsiniz.

 

 • Üyeliği nasıl iptal ederim?

 

Herhangi bir taahhütümüz yoktur. Dilediğiniz zaman bırakabilirsiniz. Üyeliği dondurup tekrar geri başlarsanız kontenjanı uygun olan seansta geri başlayabilirsiniz.

 

 • İade yapıyor musunuz?

 

Böyle bir politikamız bulunmuyor. Üyeliklerimiz 1 ay ya da 8 derslik bir periyodu kapsamaktadır. Öncesinde de deneme yapmaktayız. Karar vermeniz için zamanınız olacak. 

 

 • Telafi dersiniz var mı?

 

Telafi adı altında bir sistemimiz bulunmuyor. Öğrencilerimize destek olmak için uygun olan kulvar ve seanslarda yerimiz varsa yüzdürebiliriz. 

bottom of page